Aktualności
Bezpłatne badania diagnostyczne w kierunku boreliozy Email
29.07.2020.

Z badań mogą skorzystać wyłącznie Pacjenci, którzy są mieszkańcami województwa lubelskiego w wieku aktywności zawodowej.
Program jest realizowany w placówkach:

SPZOZ Lubartów, ul. Cicha 14, 21-100 Lubartów,
CMR Kock, ul. 1-go Maja 3, 21-150 Kock,
CMR Ostrów Lubelski, ul. Partyzantów 12, 21-110 Ostrów Lubelski


 
Informacja Email
09.07.2020.
 
Pani Anna Zielińska Email
03.07.2020.
W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie, podczas którego pożegnano odchodzącą na emeryturę naczelną pielęgniarkę – Panią Annę Zielińską.
 
Pani Ania przepracowała w naszym szpitalu 29 lat na stanowisku pielęgniarki naczelnej. Wcześniej pracowała w SPSK4 w Lublinie w Klinice Chirurgii Ogólnej, a następnie w Liceum Medycznym w Lubartowie.
 
Pracownicy szpitala, nie szczędzili Pani Ani podziękowań za jej zaangażowanie i wspaniałą pracę. Nie obyło się bez łez wzruszenia, lecz na osłodę był słodki poczęstunek w postaci tortu i szampana bezalkoholowego ;)
 
W pamięci wszystkich, Pani Ania zapisała się jako osoba życzliwa, uśmiechnięta i lojalna wobec innych. Z zaangażowaniem wykonywała swoje obowiązki, służąc zawsze dobrą radą i wsparciem.
 
Życzymy Pani Ani nieustającej pogody ducha, wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia oraz odpoczynku na zasłużonej emeryturze. Będzie nam Pani brakowało :)
 
PORODY RODZINNE Email
01.07.2020.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentek, SPZOZ Lubartów z dniem 1 lipca uruchamia porody rodzinne bez konieczności wykonywania testów w kierunku COVID-19.
 
Uczestnictwo w porodach rodzinnych będzie możliwe jedynie w przypadku spełnienia wszystkich poniższych zasad:
 
 1. W porodzie rodzinnym może uczestniczyć wyłącznie jedna osoba towarzysząca (ojciec dziecka, w szczególnych przypadkach inna bliska osoba).
 2. Osoba towarzysząca powinna mieszkać z rodzącą, co najmniej przez 14 dni przed porodem, w dniu porodu musi być zdrowa, nie może być objęta kwarantanną, izolacją, nie miała styczności z chorym lub podejrzanym o zakażenie COVID-19 w ciągu 14 dni od terminu porodu.
 3. Rodziny przygotowujące się do porodu rodzinnego powinny przez 14 dni przed terminem porodu ograniczyć do niezbędnego minimum kontakty z osobami obcymi, celem zminimalizowania prawdopodobieństwa zakażenia koronawirusem.
 4. Przy przyjęciu do szpitala, osoba towarzysząca podlega tym samym procedurom, co pacjentka rodząca. Osoba towarzysząca ma sprawdzaną temperaturę ciała oraz musi wypełnić formularz ankiety epidemiologicznej. Podanie nieprawdziwych danych w ankiecie może spowodować następstwa prawne.
 5. Decyzję o możliwości porodu rodzinnego podejmuje lekarz / położna Izby Przyjęć po wstępnym badaniu i analizie ankiety epidemiologicznej.
 6. Osoba towarzysząca przez cały okres pobytu na terenie szpitala ma założoną atestowaną maseczkę ochronną FFP2/FFP3 (w użytkowaniu należy przestrzegać zaleceń producenta: 6-12 godzin). Zachowuje bezpieczny 2-metrowy dystans wobec innych osób poza rodzącą, zwłaszcza w traktach komunikacyjnych.
 7. Osoba towarzysząca po wejściu do sali porodowej dezynfekuje ręce i zachowuje się zgodnie z poleceniami osoby prowadzącej poród.
 8. Nie opuszcza sali porodowej, o ile nie otrzyma takiego polecenia od personelu medycznego, co może mieć miejsce np. w nagłej sytuacji położniczej; w takim przypadku osoba towarzysząca oczekuje na pozwolenie powrotu (jeśli taki jest możliwy) bezpośrednio przed Blokiem porodowym.
 9. Ze względów bezpieczeństwa, osoba towarzysząca w porodzie i pacjentka rodząca, podczas przemieszczania się po terenie szpitala (ciągi komunikacyjne) muszą mieć zasłonięte usta i nos atestowaną maseczką ochronną. Szpital nie zapewnienia takich masek pacjentkom i osobom towarzyszącym dlatego, należy je dołączyć do rzeczy pacjentki przygotowanych na pobyt w szpitalu.
 10. Po 2 godzinach od zakończenia porodu, osoba towarzysząca niezwłocznie opuszcza szpital.
 11. W przypadku porodu zabiegowego lub cięcia cesarskiego, nie dopuszcza się obecności osoby towarzyszącej. Osoba towarzysząca może być obecna przy pacjentce dopiero na sali poporodowej.
 
 
W DALSZYM CIĄGU OBOWIĄZUJE ZAKAZ ODWIEDZIN PACJENTEK W SZPITALU
 
 
Podziękowania dla Personelu Email
24.06.2020.
Składamy podziękowania naszemu personelowi medycznemu pracującemu na Izbie Przyjęć oraz żołnierzom WOT za ich pracę i poświęcenie.
 
Jesteśmy wdzięczni za Wasz olbrzymi wysiłek. Walka z epidemią jest szczególnie cięzkim wyzwaniem, a trud jaki wkładacie w ochronę i bezpieczeństwo dla życia i zdrowia innych osób, zasługuje na szczególne uznanie.
 
« poprz. nast.  »

Pozycje :: 1 - 5 z 141

Kontakt i adres

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubartowie
Adres:
ul. Cicha 14
21-100 Lubartów

Ważne telefony:
Centrala - 81 855-20-41
Izba Przyjęć - 81 855-20-41 w. 386
Pediatryczna Izba Przyjęć - 81 854-64-40
Pogotowie Ratunkowe - 81 854-55-49, 999