Aktualności
PORODY RODZINNE Email
01.07.2020.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentek, SPZOZ Lubartów z dniem 1 lipca uruchamia porody rodzinne bez konieczności wykonywania testów w kierunku COVID-19.
 
Uczestnictwo w porodach rodzinnych będzie możliwe jedynie w przypadku spełnienia wszystkich poniższych zasad:
 
 1. W porodzie rodzinnym może uczestniczyć wyłącznie jedna osoba towarzysząca (ojciec dziecka, w szczególnych przypadkach inna bliska osoba).
 2. Osoba towarzysząca powinna mieszkać z rodzącą, co najmniej przez 14 dni przed porodem, w dniu porodu musi być zdrowa, nie może być objęta kwarantanną, izolacją, nie miała styczności z chorym lub podejrzanym o zakażenie COVID-19 w ciągu 14 dni od terminu porodu.
 3. Rodziny przygotowujące się do porodu rodzinnego powinny przez 14 dni przed terminem porodu ograniczyć do niezbędnego minimum kontakty z osobami obcymi, celem zminimalizowania prawdopodobieństwa zakażenia koronawirusem.
 4. Przy przyjęciu do szpitala, osoba towarzysząca podlega tym samym procedurom, co pacjentka rodząca. Osoba towarzysząca ma sprawdzaną temperaturę ciała oraz musi wypełnić formularz ankiety epidemiologicznej. Podanie nieprawdziwych danych w ankiecie może spowodować następstwa prawne.
 5. Decyzję o możliwości porodu rodzinnego podejmuje lekarz / położna Izby Przyjęć po wstępnym badaniu i analizie ankiety epidemiologicznej.
 6. Osoba towarzysząca przez cały okres pobytu na terenie szpitala ma założoną atestowaną maseczkę ochronną FFP2/FFP3 (w użytkowaniu należy przestrzegać zaleceń producenta: 6-12 godzin). Zachowuje bezpieczny 2-metrowy dystans wobec innych osób poza rodzącą, zwłaszcza w traktach komunikacyjnych.
 7. Osoba towarzysząca po wejściu do sali porodowej dezynfekuje ręce i zachowuje się zgodnie z poleceniami osoby prowadzącej poród.
 8. Nie opuszcza sali porodowej, o ile nie otrzyma takiego polecenia od personelu medycznego, co może mieć miejsce np. w nagłej sytuacji położniczej; w takim przypadku osoba towarzysząca oczekuje na pozwolenie powrotu (jeśli taki jest możliwy) bezpośrednio przed Blokiem porodowym.
 9. Ze względów bezpieczeństwa, osoba towarzysząca w porodzie i pacjentka rodząca, podczas przemieszczania się po terenie szpitala (ciągi komunikacyjne) muszą mieć zasłonięte usta i nos atestowaną maseczką ochronną. Szpital nie zapewnienia takich masek pacjentkom i osobom towarzyszącym dlatego, należy je dołączyć do rzeczy pacjentki przygotowanych na pobyt w szpitalu.
 10. Po 2 godzinach od zakończenia porodu, osoba towarzysząca niezwłocznie opuszcza szpital.
 11. W przypadku porodu zabiegowego lub cięcia cesarskiego, nie dopuszcza się obecności osoby towarzyszącej. Osoba towarzysząca może być obecna przy pacjentce dopiero na sali poporodowej.
 
 
W DALSZYM CIĄGU OBOWIĄZUJE ZAKAZ ODWIEDZIN PACJENTEK W SZPITALU
 
 
Podziękowania dla Personelu Email
24.06.2020.
Składamy podziękowania naszemu personelowi medycznemu pracującemu na Izbie Przyjęć oraz żołnierzom WOT za ich pracę i poświęcenie.
 
Jesteśmy wdzięczni za Wasz olbrzymi wysiłek. Walka z epidemią jest szczególnie cięzkim wyzwaniem, a trud jaki wkładacie w ochronę i bezpieczeństwo dla życia i zdrowia innych osób, zasługuje na szczególne uznanie.
 
Podziękowanie Urząd Miasta Lubartów Email
24.06.2020.
Dziękujemy Urzędowi Miasta Lubartów za udzielenie pomocy dla społeczności lokalnej w postaci przekazania środków ochrony osobistej dla naszego szpitala. ❤️
 
Sylwia Domagała - p.o. Dyrektora SPZOZ w Lubartowie odebrała z rąk Burmistrza Lubartowa Krzysztofa Paśnika środki ochrony osobistej.
 
UM w Lubartowie przekazał:
🔹 Maseczki ochronne K95 - 200 szt.
🔹 Maseczki ochronne FFP2 - 200 szt.
🔹 Indywidualne zestawy ochrony biologicznej - 13 szt.
🔹 Kombinezony ochrony biologicznej - 100 szt.
🔹 Kombinezony ochronne chemiczne - 100 szt.
🔹 Przyłbice ochronne - 50 szt.
🔹 Rękawiczki nitrylowe - 40 opakowań,
🔹 Filtry P2 do półmasek Secura2000 - 60 szt.
 
💐 💐 💐 💐 💐 💐Dziękujemy 💐 💐 💐 💐 💐 💐
 
Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna Email
24.06.2020.
Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna świadczy swe porady lekarskie od poniedziałku do piątku w godz. 18.00-8.00, w weekendy i w święta całodobowo.
 
🔴 Z Nocnej i Świątecznej Opieki można przede wszystkim skorzystać:
➡️ w przypadku nagłego zachorowania,
➡️ nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy.
 
🔴 Skorzystanie ze świadczeń NiŚ uzasadniają między innymi:
➡️ zaostrzenie dolegliwości znanej choroby przewlekłej (np. kolejny napad astmy oskrzelowej),
➡️ infekcja dróg oddechowych z wysoką gorączką, szczególnie u małych dzieci i ludzi w podeszłym wieku,
➡️ bóle brzucha, nieustępujące mimo stosowania leków rozkurczowych,
➡️ bóle głowy, nieustępujące mimo stosowania leków przeciwbólowych,
➡️ biegunka lub wymioty, szczególnie u dzieci lub osób w podeszłym wieku,
➡️ zatrzymanie stolca lub moczu,
➡️ nagłe bóle krzyża, kręgosłupa, stawów, kończyn itp.
 
🔴 W ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Lekarskiej nie można uzyskać:
wizyty kontrolnej związanej z wcześniej rozpoczętym leczeniem,
recepty na stosowane stałe leki w związku ze schorzeniem przewlekłym,
rutynowego zaświadczenia o stanie zdrowia,
skierowania do specjalisty,
badań dodatkowych i konsultacji specjalistycznych, zleconych przez lekarza leczącego,
zwolnienia lekarskiego.
 
Bezpłatne badanie w kierunku osteoporozy Email
16.06.2020.
‼️ Bezpłatne badanie w kierunku osteoporozy ‼️ 🔸 dla osób powyżej 65 roku życia Badanie odbędzie się 23 czerwca 2020 r. w godz. 8-16. 🔵 30 wolnych miejsc! 🔵 Zadzwoń do Poradni Ortopedycznej i umów się na wizytę, tel. 81 855 20 41 wew. 366
 
« poprz. nast.  »

Pozycje :: 6 - 10 z 143

Kontakt i adres


Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubartowie
Adres:
ul. Cicha 14
21-100 Lubartów

Ważne telefony:
Centrala - 81 855-20-41
Izba Przyjęć - 81 855-20-41 w. 386
Pediatryczna Izba Przyjęć - 81 854-64-40
Pogotowie Ratunkowe - 81 854-55-49, 999